Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

مصاحبه با خانم صبا ترمه باف طراح پوستر پایان تروریست

صبا ترمه باف شیرازی

دانشجوی رشته ی گرافیک موسسه آموزش عالی امین

سلام و خسته نباشید و تبریک به سرکار به دلیل کسب مقام برتر در مسابقه طراحی پوستر ما موضوع پایان تروریست.

سوال : لطفا در مورد این مسابقه توضیحاتی بفرمایید>

جواب : این مسابقه در مقیاس جهانی برگزار شد و هزاران پوستر جهت شرکت ارسال گردید که پوستر بنده به عنوان یکی از 74 پوستر برتر انتخاب شد.

سوال : ایده پوستر چگونه به ذهن شما رسید ؟

جواب : چند روزی فکر کردم تا بتوانم ویرانی و خرابی داعش را نشان دهم و به این نتیجه رسیدم که یک ترک روی زمین بزنم که نشان خرابی داعش باشد و ISIS با اسپری روس ترک ها زدم که همان ویرانی داعش را نشان می دهد و با رنگ قرمز که خون و جنگ را نشان می دهد کارم را انجام دادم.

سوال : آیا اساتید در رابطه با طراحی این پوستر به شما کمک کردند ؟

جواب : استاد خاکی و استاد عشوری کمکم کردند ولی ایده اصلی از خودم بود.

سوال : آیا قبلا هم در چنین مسابقه هایی شرکت کرده بودید ؟

جواب : من برای اولین بار بود که در چنین مسابقه هایی شرکت می کردم و توانستم مقام کسب کنم.

سوال : آیا از برخورد مسئولین دانشگاه در جهت کسب این مقام راضی هستید ؟

جواب : بله بسیار خوشحال شدم که این تقدیر را از من انجام دهند و از همه ی مسئولین تشکر می کنم.

سوال :سطح علمی دانشجویان مجموعه هنر را چگونه می بینید ؟

جواب : تقریبا نیمی از دانشجویان توان این را دارند که آثارشان منتخب شود.

سوال : چرا رشته گرافیک را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید ؟

جواب : من از زمان هنرستان علاقهزیادی به این رشته داشتم و همیشه دوست داشتم در رشته هنر ادامه تحصیل بدهم و قصد دارم این رشته را ادامه بدهم.

سوال : از فضای فیزیکی مجموعه هنر راضی هستید ؟

جواب : میز ها و صندلی ها می تواند بهتر از این باشد ولی در حال حاضر از این فضا راضی هستیم.

سوال : به نظر شما جایگاه هنر در جامعه چگونه است ؟

جواب : قبلا اصلا خوب نبود ولی در حال حاضر خیلی بهتر شده است و امیدوارم از نظر شغلی هم شرایط برای دانشجویان هنر خیلی بهتر شود و کیفیت کار مورد توجه قرار گیرد و نه رابطه های افراد.

 

 

مصاحبه با استاد خانم پگاه غافل از اساتید دانشکده هنر

سرکار خانم پگاه غافل استاد دانشکده هنر

دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر اصفهان ( با رتبه 216 )

دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر اصفهان ( با رتبه 18 )

دانشجوی دکتری رشته پژوهش هنر (با رتبه 1 مصاحبه دکتری )

........

با سلام خدمت استاد گرامی سرکار خانم غافل و عرض تبریک به مناسبت روز استاد.

سوال : سطح دانش ، یادگیری و علاقه دانشجویان دانشکده هنر را در چه حد و اندازه می بینید؟

جواب : دانشجویان این دانشکده بسیار فعال و کوشا هستند ولی انگیزه کافی جهت پیشرفت و موفقیت در آنها خیلی کم دیده می شود و دلیل این بی انگیزه بودن عدم هدایت درست و کافی جهت پیشرفت می باشد که در صورت هدایت درست دانشجویانی داریم که سطح سوادشان بسیار بالاست.

سوال : آیا شما به عنوان یکی از اساتید این دانشکده تلاشی در جهت هدایت ذهن دانشجویانتان داشته اید و یا برنامه ای در این راستا در دست دارید؟

جواب: بنده درس ها و کلاسهایم را از حالت خستگی و تکراری بودن خارج کرده ام و سعی می کنم با استفاده از مثالهای تاریخی برای دانشجویان انگیزه ایجاد کنم و نیز سعی می کنم مطالبی را روشن کنم که در کتاب های تاریخی خارجی مطالعه کرده ام و دانشجویان کمتر به آنها دسترسی داشته باشند و برایشان جذابیت داشته باشد. و همیشه سعی کرده ام چاله های تاریخی هنر را برای دانشجویانم باز کنم.

سوال : کمبود های دانشکده هنر را بفرمایید :

جواب : مکان و محیط بسیار مهم است ولی ما محیطمان آمادگی لازم را ندارد و اولین کمبود ایجاد یک محیط مناسب می باشد و متاسفانه دانشکده هنر هنوز محیط هنری ندارد.

کتابخانه دانشکده هم یکی از کمبود هایی است که نیاز به رسیدگی و تکمیل دارد.

سوال : آیا از دانشجویان این دانشکده کسی به بازار کار معرفی شده است؟

جواب : ما work shop طراحی و ساخت زیور آلات را در دانشکده برگزار کردیم و از این بین تعدادی از دانشجویان در این بخش وارد شدند و در حال حاضر در بازار کار مشغول می باشند.

سوال : دانشجویان دانشکده هنر از جو دانشکده بسیار راضی هستند دلیل این رضایت چیست؟

جواب : دانشجویان هنر دانشجویانی هستند که وارد یک رشته خاص شده اند.

دانشجویان هنر قلب تپنده جامعه هستند چون روح جامعه را نجات می دهند و سلامت روح و روان جامعه را تضمین می کنند.

البته ممکن است اگر دانشکده هنر به محل اصلی دانشگاه بپیوندد زاویه های جدیدی برای دانشجویان با قرار گرفتن کنار دانشجویان رشته های دیگر باز شود ولی در حال حاضر دانشجویان از محل فعلی دانشکده هنر بسیار راضی هستند.

سوال : حرف آخر ؟

جواب : دانشجویان هنر همیشه مظلوم واقع می شوند و تحت الشعاع رشته های دیگر قرار می گیرند ، از زمان هنرستان در سطح پایینتری در بین جامعه قرار می گیرند و نیز در این فضا کمتر دیده می شوند و در فضای کوچکتر که دانشگاه باشد هم به همین شکل است .

 

مصاحبه با جناب آقای دکتر انصاری ریاست موسسه امین

ضمن سلام و خسته نباشید حضور ریاست محترم موسسه آموزش عالی امین و تشکر بابت وقتی که در اختیار خبرنگار روابط عمومی قرار دادید.

قبل از هر سخن مراتب تشکر و قدردانی دانشجویان موسسه آموزش عالی امین را در خصوص حضور جنابعالی در بین دانشجویان و شنیدن سخنان و مشکلات این عزیزان و تشکیل جلسات پرسش و پاسخ با حضور حضرت عالی را خدمت شما اعلام می نماییم.

متن مصاحبه :

1) رضایتمندی دانشجویان از اساتید موسسه تا چه اندازه مورد توجه شما می باشد؟

با توجه به اینگه در پایان هر ترم دانشجویان ارزشیابی اساتید را انجام می دهند و در قالب فرم قبل از گرفتن برگه انتخاب واحد این ارزشیابی را تکمیل می کنند، لذا این ارزشیابی برای ما قابل اهمیت است،اما گاهی اوقات دانشجویان کم لطفی می کنند و فقط نمره پایان ترم را ملاک ارزشیابی قرار می دهند که این صحیح نمی باشد و چقدر خوب بود اگر دانشجویان تمامی ترم را ملاک ارزشیابی ترم استاد قرار می دادند.

اگر مشکلی در ارتباط با نحوه ی تدریس یا رفتار اساتید گرامی وجود دارد با ذکر کردن دلایل منصفانه و با احترام کامل پذیرای نقدهای به جای دانشجویان هستیم اما همیشه در کنار نقد باید پیشنهاد هم وجود داشته باشد چرا که همه ی ما انتقاد را به خوبی انجام می دهیم اما هنوز رفع مشکل و پیشنهاد سازنده را کمتر می دانیم.

2) جهت جذب دانشجویان برای ترم های پیش رو چه برنامه هایی را در دست اجرا دارید؟

در رابطه جذب دانشجو بصورت منظم ارتباط با دبیرستان ها و هنرستان ها برقرار می باشد و به خوبی از این طریق موسسه آموزش عالی امین به دانش آموزان معرفی خواهد شد و از دیگر موارد نیز می توان به چاپ بروشورها و بنر هایی که در سطح شهر نصب شده است اشاره نمود.

 

3) آیا موافق برگزاری اردوهای دانشجویی هستید؟

 

بله،چرا که نه ! البته اردوهای یک روزه را بیشتر ترجیح می دهیم چرا که بحث امنیت و رفاه در اردوهای چند روزه مطرح می باشد ، پس بهتر است اردوها با ساعات کمتر اما با کیفیت و رضایت بالاتر برگزار شود.

4) چه برنامه هایی را برای دانشجویان برتر درسی و دانشجویان فعال در زمینه های مختلف در دست دارید؟

برای رتبه های برتر درسی به ترتیب اولویت 10 درصد ، 15 درصد و 20 درصد تخفیف شهریه در نظر گرفته شده است و دانشجویان عزیز که در ارائه ی مقالات یا رتبه های برتر ورزشی مقام به دست آورده اند جوایز و تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.در ضمن دانشجویانی که از وضعیت  مالی خوبی برخوردار نمی باشند می توانند به دانشگاه مراجعه کنند تا در حد توان با این عزیزان همکاری گردد.

5) آیا برگزاری همایش ها در ترم آینده نیز به همین روال گذشته ادامه خواهد داشت؟

بله ، برگزاری همایش ها با موضوعات مختلف لازمه اش استقبال اساتید گرامی و دانشجویان عزیز است که با شرکت در این همایش ها بار علمی و فرهنگی خود را بالا ببرند و با ارائه ی مقاله بتوانند بهتر دیده شود و اینکه برگزاری همایش ها در ترم های آینده نیز به قوت خود باقی خواهد بود.

 

6) آیا برنامه ای جهت حذف نسخه چاپی پایان نامه های دانشجویان کارشناسی در دستور کار ریاست موسسه می باشد؟

بله، همانطور که می دانید نسخه چاپی پایان نامه دانشجویان تمامی رشته ها در مقطع کاردانی جهت تحویل به کتابخانه حذف گردید و فقط فایل word  و pdf بر روی سی دی به کتابخانه تحویل داده میشود، جهت دانشجویان مقطع کارشناسی هم اقداماتی انجام گردید و قرار شد دانشجویان به فکر تهیه پایان نامه با حجم زیاد نباشند و دانشویان عزیز می بایست پایان نامه را بصورت علمی و کارآمد تهیه کنند و تعداد صفحات زیاد یک پایان نامه دلیل بر خوب بودن آن پایان نامه نیست،متاسفانه دانشجویان کارشناسی هنوز نمی دانند پایان نامه چیست و روش های تهیه پایان نامه را نمی داند .

جهت پایین آوردن هزینه دانشجویان در تهیه پایان نامه و نیز مشکلات نگهداری پایان نامه در کتابخانه با اعضا هیئت رئیسه موسسه این موضوع مطرح می شود که دانشجویان فقط نسخه pdf  و word  پایان نامه را بر روی سی دی تحویل کتابخانه نمایند، و در صورت تصویب در هیئت رئیسه موسسه از ترم آینده نسخه چاپی جهت ارائه به کتابخانه حذف می گردد.

 

در آخر مجددا از ریاست محترم موسسه تشکر مینماییم وبرای ایشان و همکاران گرامیشان آرزوی موفقیت و پیروزی را داریم.

                                                                   

 

                                                                  خبرنگاران روابط عمومی موسسه آموزش عالی امین

                                                     علیرضا درودگر- خانم سارا صاحب دوست

 

 

 

کارتابل کارکنان موسسه

سامانه جامع آموزش

کتابخانه موسسه

کتابخانه آنلاین موسسه آموزش عالی امین

خبرنامه ماهانه

خودتان را از آخرین تغییرات آپدیت کنید:

اتصال به ما

 

بازدید مجازی